אנגליה

טיול בעיר לונדון – בירת בריטניה בתמזה

עיר הבירה היפה של בריטניה, לונדון, מקבלת כ -15 מיליון תיירים בשנה. לונדון, שהוקמה כמבצר רומאי על התמזה, הפכה למטרופולין אטרקטיבי עם כנסיות, ארמונות, פארקים ומוזיאונים.
לונדון היא המרכז הפוליטי, התרבותי והכלכלי של בריטניה. המטרופולין ממוקם בדרום מזרח אנגליה על נהר התמזה. העיר קיימת כמעט 2000 שנה והוקמה על ידי הרומאים כמצודה לונדוניום. בשיא כוחה של האימפריה הבריטית במאות ה -18 וה -19, לונדון הייתה כמעט מרכז הכוח המוחלט בעולם. כיום מונה המטרופולין כ 8 מיליון תושבים.

חייב לראות בלונדון

שהות בלונדון אינה שלמה אם מדלגים על 'חובה לראות' בעיר. מתחת למראות החשובים ביותר בבירת בריטניה.

הביג בן לונדון
ביג בן לונדון

ארמון ווסטמינסטר הוא ארמון היסטורי ענק על גדות התמזה. לבניין יש משמעות פוליטית רבה, מכיוון שכאן נפגש הפרלמנט הבריטי. לכן הארמון נקרא גם ' בתי הפרלמנט '. בבית העליון (בית הלורדים) ובבית התחתון (בית הנבחרים) יש כל אחד מהם חדרי ישיבות משלהם, אותם ניתן לבקר בימים מסוימים. מבין שלושת המגדלים, מגדל אליזבת ' בצד הצפוני הוא ללא ספק הידוע ביותר. מגדל שעון זה כולל את שעון הביג בן המפורסם . חצה את גשר ווסטמינסטר לגדה השנייה של התמזה כדי לקבל את הנוף הטוב ביותר של ארמון ווסטמינסטר.

ארמון בקינגהאם
ארמון בקינגהאם

במרחק הליכה מארמון ווסטמינסטר נמצא ארמון בקינגהאם , בית המגורים המלכותי הרשמי מאז 1837. החלק הראשון של הארמון המלכותי נבנה בשנת 1705 עבור דוכס בקינגהאם ונקרא במקור בית בקינגהאם. הבניין נמצא בידי משפחת המלוכה הבריטית מאז 1761, שהאריכה ושיפצה אותו מספר פעמים. ההרחבות החשובות ביותר התרחשו במאה התשע עשרה כאשר נבנו שלושה אגפים סביב המגרש הפנימי.

הארמון פתוח לקהל במהלך חודשי הקיץ כאשר משפחת המלוכה מתגוררת במקום אחר. במהלך סיור בארמון בקינגהאם תוכלו לצפות, בין היתר, בחדר הכס (חדר המדינה), חדר המדרגות היפהפה (גרנד המדרגות) ויצירות אמנות של רמברנדט ורמיר, בין השאר.

קתדרלת סנט פול וגשר המילניום.
קתדרלת סנט פול וגשר המילניום.

אחד הבניינים המרשימים ביותר בלונדון הוא קתדרלת סנט פול. הבניין הוא הקתדרלה הגדולה ביותר בלונדון ויש לה את הכיפה השנייה בגודלה בעולם. בניית קתדרלת סנט פול החלה בשנת 1675 והייתה חלק משחזור לונדון לאחר השריפה הגדולה בשנת 1666.

אם לא אכפת לכם לעלות קשה, תוכלו לעלות במדרגות לכיפה המרשימה. לאורך הדרך עוברים על פני גלריית הלוחשת , מרפסת עגולה לאורך החלק הפנימי של הכיפה. אם תטפסו עוד למעלה, תגיעו לגלריית סטון . כאן תוכלו לצאת החוצה ליהנות מהנוף המרשים של לונדון. עם זאת, אתה מקבל את הנוף הטוב ביותר מגלריית הזהב שנמצאת בחלקו העליון.

מתחת לקתדרלת סנט פול נמצאת קריפטה גדולה בה ניתן למצוא קברים של אנשים מפורסמים. סר כריסטופר ורן, אדריכל הקתדרלה, היה האדם הראשון שנקבר בקריפטה זו.

עין לונדון
עין לונדון

תוכלו לרכוש כאן כרטיסים לפעילות הבאה שלכם

עם גובה של 135 מטר, גלגל פריס העין של לונדון מציע נוף מרהיב של לונדון. ביום בהיר ניתן לראות עד 40 ק"מ. לרוע המזל, אתה מפסיד כמה עשרות יורו לכרטיס.

רחוב אוקספורד.

בלונדון אזורי קניות שונים, לכל אחד המומחיות שלה. לדוגמה, אתה יכול ללכת למייפייר עבור מוצרי יוקרה , בעוד קובנט גרדן ידועה בתכשיטיהם. עם יותר מ -300 חנויות, רחוב אוקספורד הוא מרכז הקניות האמיתי של לונדון.

הרודס המרשים הוא חובה לראות עבור חובבי הקניות . מרכז קניות זה קיים למעלה מ- 160 שנה, יש לו שבע קומות ויש בו 330 מחלקות. אוכל, אופנה וטכנולוגיה: תוכלו למצוא את הכל בחנות הענקית הזו.

יוצא בווסט אנד

לונדון מפורסמת ברחבי העולם בזכות מופעי התיאטרון המרשימים שלה. שפטסברי-אווניו , צ'ארינג קרוס ואת כיכר לסטר הם הרחובות של לונדון בווסט איפה אתה מוצא בתיאטראות גדולים, מסחריים. Les Misérables, פנטום האופרה ומלך האריות הם כמה מההופעות הידועות ביותר בהן תוכלו להגיע בווסט אנד.

ווסט אנד כולל גם את המועדונים הבלעדיים ביותר בבירה. שכונה ידועה נוספת לבילוי לילי היא סוהו , בה ניתן למצוא מועדונים נוצצים וברים הומואים.

 

תגובה ישירה לדף הפייסבוק שלנו

אנגליה

הביג בן לונדון

תמצאו לכם מלון

Booking.com

שתפו חברים

Facebook
Google+
WhatsApp
Pinterest

תתחברו אלינו

עוד באתר

תעקבו אחרינו

Booking.com

תירשמו לקבלת עידכונים שותפים!

היום להיות ראשון זה מחייב! * האימייל שלכם לא עובר לחברה אחרת, האיימיל שלכם חשוב לנו לא פחות ממכם.